EQUISTRO EXCELL „E”
Preparat mineralno-witaminowy dla koni


Skład :
Białko surowe 12%, tłuszcz surowy 12%, włókno surowe 4%, popiół surowy 2%
Zawartość w 1 kg:
Witamina E 112 500 mg, selen 25 mg, magnez 8 mg

Właściwości:
Preparat o skojarzonym działaniu witaminy E, selenu i magnezu. Zawarte w nim związki wywierają ogólny wpływ na organizm, mają podstawowe znaczenie dla metabolizmu mięśni szkieletowych. Magnez pełni funkcję w utrzymaniu prawidłowej pobudliwości tkanki nerwowej i mięśniowej. Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, stabilizuje błony komórkowe, chroniąc je przed działaniem wolnych rodników. Wpływa na metabolizm mięśni szkieletowych wzmagając natężenie procesów anabolicznych i skraca czas trwania fazy odpoczynku mięśni po wysiłku. Wpływa stabilizująco na psychikę koni; konie nerwowe stają się spokojniejsze, poprawia się też pobieranie paszy. Selen wykazuje działanie synergistyczne z witaminą E. Szczególnie wysokie zapotrzebowanie na witaminę E i selen wykazują konie sportowe i wyraźnie ono wzrasta podczas treningu, jak też podczas sytuacji stresowych.
Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do stosowania u koni w celu uzupełnienia względnych i bezwzględnych niedoborów witaminy E, selenu i magnezu oraz pokrycia zapotrzebowania na te związki w okresie wzrostu i rozwoju, wysiłku fizycznego, w sytuacjach stresowych.
Dawkowanie:
Equistro Excell „E” stosuje się dodając do paszy lub wody do picia, można podawać również doustnie (przy pomocy pompki dozującej). W okresie zwiększonego wysiłku zaleca się stosowanie
w dawkach:
Konie dorosłe (500 kg m.c.): 20 ml dziennie
Źrebięta, pony: 10 ml dziennie
Postać:
Płyn.
Opakowanie:
Butelka z polietylenu o pojemności 1 l z dozownikiem pozwalającym na odmierzanie 10 i 20 ml płynu.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
Trwałość:
18 miesięcy od daty produkcji.
Zezwolenie:
MRiGŻ nr WETz. II/4610/op-110/96
Wytwórca:
Pharmedica GmbH, D-48157 Münster, Niemcy<< Powrót