EQUISTRO MEGA BASE - odżywka mineralno - witaminowa dla koni


Właściwości:
Preparat jest wieloskładnikowym, wysokoenergetycznym koncentratem witaminowo-mineralnym, uzupełniającym zapotrzebowanie zwierząt na energię, makro- i mikroelementy oraz witaminy (A, D3, E) w okresach zwiększonego na nie zapotrzebowania (okres wzrostu i rozwoju, zwiększony wysiłek mięśniowy, sytuacje stresowe). Zawarte w nim związki wywierają ogólny wpływ na organizm, ale przede wszystkim mają podstawowe znaczenie dla funkcjonowania aparatu ruchu i metabolizmu mięśni szkieletowych. Zapewniają utrzymanie prawidłowej pobudliwości tkanki nerwowej i mięśniowej (Ca, Mg, P), wzmagają natężenie przemian anabolicznych w mięśniach szkieletowych (witamina E), skracają czas trwania odpoczynku po wysiłku (witamina E, Fe, Cu, Mn). Stabilizują metabolizm tkanki łącznej odgrywając podstawową rolę w syntezie kolagenu (składniki żelatyny, Mg), stanowią źródło biologicznie dostępnej siarki niezbędnej do syntezy keratyny (metionina). W konsekwencji, stosowanie preparatu pozwala na utrzymanie koni w dobrej kondycji, wyraźnie podnosi wydolność fizyczną i wytrzymałość.
Wskazania:
Odżywka jest uzupełnieniem pełnowartościowej dawki pokarmowej i przeznaczona jest przede wszystkim dla koni sportowych i hodowlanych; może być stosowana również dla źrebiąt, a także dla zwierząt osłabionych, w okresie rekonwalescencji i w sytuacjach stresowych. Odżywkę należy podawać z paszą lub wodą do picia.
Dawkowanie:
Konie sportowe, ogiery i klacze hodowlane: 30 g/ zwierzę/ dzień Źrebięta (3-letnie): 15-30 g/ zwierzę/ dzień Konie ras średnich: 15 g/ zwierzę/ dzień Pony, kuce: 5 g/ zwierzę/ dzień
Postać:
Proszek.
Opakowanie:
Wiadra zawierające 3000 g lub 10000 g preparatu.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Trwałość:
12 miesięcy od daty produkcji.
Zezwolenie:
MRiGŻ NRWETfarm 4610/ op- 179 / 99
Wytwórca:
Pharmedica GmbH, D-48157 Münster, Niemcy<< Powrót