EQUISTRO MEGA BASE JUNIOR - płynna odżywka witaminowo-mineralna dla koni


Właściwości:
Preparat jest wieloskładnikowym koncentratem witaminowo-mineralnym uzupełniającym zapotrzebowanie zwierząt na makro- i mikroelementy oraz witaminy w okresach zwiększonego na nie zapotrzebowania (okres wzrostu i rozwoju, okres ciąży, zwiększony wysiłek mięśniowy, sytuacje stresowe). Zawarte w nim związki wywierają ogólny wpływ na organizm, ale przede wszystkim mają podstawowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju zwierząt młodych i funkcjonowania układu nerwowego i metabolizmu mięśni szkieletowych. Zapewniają warunki do prawidłowego rozwoju kośćca i aparatu ruchu, utrzymania prawidłowej pobudliwości tkanki nerwowej i mięśniowej, wzmagają natężenie przemian anabolicznych w mięśniach szkieletowych, zwiększają witalność zwierząt i pozwalają na utrzymanie ich w dobrej kondycji.
Wskazania:
Koncentrat jest uzupełnieniem pełnowartościowej dawki pokarmowej i przeznaczony jest dla koni, a przede wszystkim dla źrebiąt i klaczy hodowlanych; może być także stosowany dla zwierząt osłabionych, w okresie rekonwalescencji i w sytuacjach stresowych. Koncentrat należy podawać doustnie przy pomocy dozownika pozwalającego na jego dawkowanie.
Dawkowanie:
Źrebięta: 20 ml/ zwierzę/ dzień: - od 4 do 8 tygodnia życia 2 x w ciągu tygodnia, - od 8 do 12 tygodnia życia 3 x w ciągu tygodnia, - od 12 tygodnia życia codziennie, Klacze hodowlane: 20-40 ml/ zwierzę/ dzień Konie dorosłe (500 kg): 20-40 ml/ zwierzę/ dzień Konie ras średnich: 10-20 ml/ zwierzę/ dzień Pony, kuce: 5-10 ml/ zwierzę/ dzień
Postać:
Proszek.
Opakowanie:
Pojemniki zawierające 1000 ml lub 2000 ml zaopatrzone w dozownik pozwalający na doustne podawanie koncentratu.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
Trwałość:
12 miesięcy od daty produkcji.
Zezwolenie:
NRWETfarm 4610/ op- 180 / 99
Wytwórca:
Pharmedica GmbH, D-48157 Münster, Niemcy<< Powrót