HIPPOLAND
>> Podkuwnictwo  >> Narzędzia podkuwnicze >> Frosts Mora
  >>  Noże i tasaki podkuwnicze

Noże i tasaki firmy Frosts (obecnie Mora) Szwecja
wykonane są z najwyższej jakości stali szwedzkiej.Frosts to przeszło 300 lat doświadczeń w produkcji noży wytwarzanych w Szwecji od XVII wieku w miejscowości Mora i okolicach.
Pierwszą osobą, która na tym obszarze rozpoczęła wytwarzanie noży był Erik Frost.
W ówczesnych czasach był on już dobrze znanym rzemieślnikiem produkującym dobrej jakości noże. W krótkim czasie wytwarzane przez niego produkty uzyskały reputację i zdobyły uznanie także poza granicami Szwecji. Noże Frosts`a szybko stały się popularne dzięki swojej ostrości i idealnemu kształtowi trzonka.

W dzisiejszych czasach czwarte już pokolenie rzemieślników podtrzymuje tradycję produkcji noży, lecz już w nowoczesnym i dużym zakładzie usytuowanym dokładnie w tym samym miejscu, co w 1891 roku.

Obecnie niekwestionowany lider w produkcji noży w Skandynawii łączy bardzo umiejętnie wielowiekową tradycję z nowoczesnymi metodami produkcji oraz zarządzania. Firma Frosts specjalizuje się obecnie w produkcji noży dla: myśliwych, podróżników, wędkarzy, żeglarzy, nurków, rzeźbiarzy, rzemieślników oraz pracującym w przemyśle spożywczym - a to tylko część tego, co firma ta może ci zaoferować.
Poniżej przedstawiamy poszczególne modele noży, tasaków i ostrzałek wraz z dokładnymi danymi technicznymi. Model 171 LH / 171 RH
Długość ostrza 71 mm,
Długość całkowita 203 mm,
Prawo- lub lewostronny.
Stal S.Model 180 LH / 180 RH
Długość ostrza 78 mm,
Długość całkowita 210 mm,
Prawo- lub lewostronny.
Stal S.Model 188
Długość ostrza 76 mm,
Długość całkowita 208 mm,
Obustronny.
Stal S.Model 280
Długość ostrza 75 mm,
Długość całkowita 228 mm,
Stal S.Model 330
Długość ostrza 105 mm,
Długość całkowita 330 mm,
Stal S.
Model 360
Długość ostrza 88 mm,
Długość całkowita 360 mm,
Stal S.

Sklep < Powrót > Hurtownia