HIPPOLAND  >>>  Literatura  >>>  Dla początkujących

ABC jeździectwa


Autor :
Jan Marek Kotowski, Elżbieta Kaszuba-Warpechowska  

Wydawnictwo : 
Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
1998

 Format 15 x 23 cm, 164 strony, oprawa twarda, laminowana, rysunki, zdjęcia

Wspaniała książka polskich autorów, zawiera skonsolidowaną wiedzę na temat konia - jego anatomii, fizjologii, podstawowe wiadomości o jego zdrowiu,
pielęgnacji i żywieniu.
Część druga książki jasno przedstawia czytelnikowi zasady jazdy konnej -
od doboru rzędu i podstawowych elementów jazdy,
poprzez fizyczne przygotowanie jeźdźców aż do zawodów jeździeckich.
Ponad 160 stron przystępnie podanej wiedzy o koniu i jeździectwie.


Od autorów :

Już tytuł książki okresla jej zakres. Pisaliśmy ja z myślą o adeptach sztuki jeździeckiej, dobrze jeszcze pamiętając, jakie trudności musielismy pokonać, stawiając pierwsze kroki w stajni. Staraliśmy sie tak dobrać treść i zakres materiału, aby bez zbędnego filozofowania wprowadzic Czytelnika w podstawowe arkana jeździectwa. Jak z tego wynika, książka przeznaczona jest dla początkujących amatorów tego sportu.

W przekazanym do rąk Czytelników trzecim wydaniu tej książki zachowaliśmy podstawowy układ materiału z wydania drugiego, natomiast treść została zmianiona i uzupełniona. Większość zmian stanowią drobne uzupełnienia, które wprowadzono z myślą uczynienia tekstu bardziej przejrzystym i zrozumiałym dla początkujących jeźdźców. Najwięcej zmian znajdzie Czytelnik w rozdziale zatytułowanym "Zawody jeździeckie". Ze względu na ciągły rozwój tej dyscypliny sportu wiadomości zawarte w drugim wydaniu wymagały znacznego rozszerzenia. W rodziale tym dokładnie przedstawiono przepisy Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) dotyczące woltyżerki i uzupełniono informacje na temat mało jeszcze znanej konkurencji, jaka sa rajdy długodystansowe. Sporo miejsca poświęcono omówieniu konkursu skoków z oceną stylu zawodnika. W obecnej formie konkurs ten jest rozgrywany dopiero od lat trzech. Jest on przewidziany głównie dla początkujących zawodników, toteż sądzimy, że zasady jego rozgrywania bedą dla naszych Czytelników szczególnie interesujące.

Mamy nadzieje, że trzecie wydanie "ABC jeździectwa" spotka się z życzliwym przyjęciem przez wszystkich tych, którzy zaczynają urawiać tę wspaniałą dyscyplinę rekreacji.

Strona główna | O nas | Lokalizacja | Oferta | Usługi | Trening koni | Kontakt | Ogłoszenia | Linki