HIPPOLAND  >>>  Literatura  >>>  Dla początkującychChcę mieć własnego konia


Autor :
Barbara Szymczak

Wydawnictwo : Multico

Format: 19,5 x 27,5 cm, ilość stron: 96, oprawa : twarda laminowana,
80 barwnych fotografii.


Jazda konna sprawia Ci ogromną przyjemność. Jesteś zdania, że prawdę mówi stare przysłowie: "Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie”.
A konie są dla ciebie najpiękniejszymi stworzeniami świata.
Nieodmiennie więc przychodzi chwila, kiedy zaczynasz marzyć o własnym koniu.
O niekończących się wspólnych wyprawach w teren, kiedy nikt nie powie Ci, że trzeba wracać, bo za kwadrans konie idą na następną jazdę.
O odkrywaniu na własną rękę nowych ścieżek, o swobodnym galopie po bezkresnych łąkach, o popasach nad brzegiem jeziora i pławieniu konia w upalny dzień. O wakacyjnej włóczędze, noclegach co dzień w innym miejscu, o poznawaniu świata z wysokości końskiego grzbietu. A może marzysz o pełnej sukcesów pracy na ujeżdżalni,
o budowaniu tego cudownego, obywającego się bez słów porozumienia pomiędzy jeźdźcem a koniem, o wspólnym pokonywaniu coraz wyższych przeszkód?
I wtedy zaczynasz się zastanawiać. Po co męczyć się na wierzchowcach ze szkółek i klubów jeździeckich, o różnym poziomie ujeżdżenia (najczęściej nie najlepszym), nierzadko przepracowanych i przemęczonych, a bywa, że niedostatecznie zadbanych,
i w dodatku jeszcze pracujących w siodłach, które rozklepały już na naleśnik siedzenia wielu roczników kursantów?
Po co po przyjściu do stajni dowiadywać się, że ulubiony koń już został przydzielony innej osobie albo że właściciel zamierza go sprzedać? Sprzedać? Zaraz, zaraz… A może…I już ta myśl przychodzi Ci do głowy i nie chce stamtąd wyjść: a może kupić sobie własnego konia? Tak!!! To jest to! Poczekaj. Zanim podejmiesz taką decyzję, przeczytaj tę książkę. 
Uprzedzi Cię ona o wielu możliwych trudnościach i komplikacjach, jakie wiążą się z posiadaniem własnego wierzchowca.
Omówimy tu błędy najczęściej popełniane przez właścicieli i przyszłych właścicieli, tak aby łatwiej Ci było ich uniknąć.
Oczywiście wiemy, że to nie ustrzeże Cię przed popełnieniem innych, ale może dzięki temu będzie ich mniej i nie będą one tak poważne. Jeżeli po lekturze ostatniej strony Twoja decyzja będzie nadal niezmienna - powodzenia!
Barbara Szymczak od kilkunastu lat jest instruktorem jazdy konnej oraz licencjonowanym hipoterapeutą.
Posiada uprawnienia instruktora sportu. Doświadczenia zdobywała w klubach nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Szwecji
i na węgierskiej puszcie, w słynnej stadninie w Hortobagy.
Oprócz koni jej pasją są języki obce i historia. Dzięki temu może łączyć praktykę z ciągłym pogłębianiem wiedzy teoretycznej dzięki studiowaniu wielojęzycznej literatury fachowej - od Ksenofonta po współczesność.
Prowadzi zajęcia w klubach w Warszawie i okolicy, zajmując się szkoleniem zarówno jeźdźców, jak i koni.

Strona główna | O nas | Lokalizacja | Oferta | Usługi | Trening koni | Kontakt | Ogłoszenia | Linki