HIPPOLAND  >>>  Literatura  >>>  Dla zaawansowanych
Wszechstronne szkolenie koni cz. 2

Od półparady do zebraniaTytuł oryginału
- More Cross - Training. Build a Better Performance Horse with Dressage


Autor: Jane Savoie

Tłumaczenie - Beata Fiłonowicz

Wydawnictwo: Galaktyka

 Format: 16 x 24, ilość stron: 256, oprawa: miękka, papier - kredowany.

Jane Savoie od 1980 roku jest instruktorem ujeżdżenia, prowadzi wykłady
i kursy dla jeźdźców, a także bierze udział w konkursach ujeżdżenia.
W 1992 roku była rezerwową reprezentantką USA na olimpiadzie w Barcelonie w konkurencji ujeżdżenia. Podczas olimpiady w Atlancie w roku 1996
Jane była trenerem reprezentacji Kanady WKKW.

Każdy, kto przeczytał pierwszą książkę Jane Savoie Wszechstronne szkolenie koni, z pewnością będzie chciał poznać jej kontynuację. Szczególnie polecam ją wszystkim, którym zależy na tym, by ich konie posiadły umiejętność poruszania się w zebraniu. Znakomita większość jeżdżących konno stara się, by ich konie chciały przyjmować pozycję zebraną. Nie wszystkim się to udaje. Jestem przekonany że po przeczytaniu tej książki wiele problemów rozwiąże się, a zebranie konia przestanie być czymś trudnym. Jane jest instruktorem praktykiem, czynnym jeźdźcem, a wszystko o czym pisze, sprawdziła sama. Jestem pewien, że lektura tej pozycji sprawi iż, dość tajemnicza dla wielu półparada stanie się czymś prostym i oczywistym, a uzyskanie od konia pozycji zebranej będzie o wiele łatwiejsze. Studiowanie książki powinno być przyjemnością dla czytających, a w efekcie także przynieść przyjemność i radość z udanych treningów ich koniom.
Wojciech Mickunas

Druga część książki Wszechstronne szkolenie koni, kontynuuje tematy podjęte w części pierwszej. To książka prosta w odbiorze, czytelna i innowacyjna. Autorka tłumaczy zagadnienia bardziej zaawansowanego treningu ujeżdżeniowego, ale omawia też podstawowe zasady. Wspaniałe zdjęcia ilustrują zarówno prawidłowe, jak i nieprawidłowe wykonanie ćwiczeń oraz zastosowanie pomocy jeździeckich. Jane Savoie przekazuje jeźdźcom łatwe do zastosowania instrukcje pokazujące, jak radzić sobie z problemami, a także jak rozpoznać, kiedy koń jest gotowy na wprowadzanie kolejnych ćwiczeń. Lektura tej książki ułatwia lepsze zrozumienie mechanizmów jeździeckich.

Nieważne, co jeździsz – ujeżdżenie, western, skoki czy WKKW. Zastosowanie technik i ćwiczeń proponowanych przez Jane Savoie sprawi, że osiągniesz harmonię z koniem, nauczysz się go lepiej kontrolować, a co za tym idzie, będziesz czerpać więcej przyjemności z jeździectwa.
Obie książki Jane są wspaniałym źródłem informacji dla trenerów, jeźdźców i instruktorów jeździeckich.
Miesięcznik „Świat koni”

Strona główna | O nas | Lokalizacja | Oferta | Usługi | Trening koni | Kontakt | Ogłoszenia | Linki