HIPPOLAND
>> Preparaty pielęgnacyjne dla koni >> Radiol

Radiol M-R Muscle Embrocation
Preparat do wcierania w mięśnie
i stawy
po codziennych treningach
i zawodach

Radiol B-R Bone
 
Silnie działający preparat na włókniste i kostne przerosty - nakostniakiO firmie Radiol:
Firma powstała w Anglii.

Radiol M-R Muscle Embrocation preparat do wcierania w mięśnie i stawy po codziennych treningach i zawodach.
Skład:
Mentol, olejek kamforowy, kamfora, podłoże alkoholowe.
Właściwości i działanie:
Mentol i kamfora doprowadzają do miejscowego przekrwienia, zaczerwienienia skóry, a w konsekwencji przyczyniają się do szybkiego usuwania świeżych obrzęków zapalnych. Mentol działa łagodząco oraz wywołuje uczucie chłodu. Zastosowanie podłoża alkoholowego zwiększa parowanie składników preparatu, nasilając uczucie chłodu i jednocześnie przeciwdziała nadmiernemu drażnieniu skóry.
Wskazania:
Radiol M-R Muscle Embrocation przeznaczony jest dla koni i psów do stosowania na skórę po stłuczeniach, nadwyrężeniach powysiłkowych lub w przypadku urazów ścięgien i mięśni. 
Sposób podania i dawkowanie:
Nałożyć odpowiednią ilość preparatu, tak aby zwilżyć sierść wokół obolałego miejsca. Masować delikatnie, aż do wchłonięcia płynu. Powtarzać dwa do trzech razy dziennie według potrzeb. Radiol M-R Muscle Embrocation można rozcieńczyć i używać jako spirytusowego roztworu do przemywania i nacierań. Do 60 ml wody dodać 300 ml spirytusu skażonego metanolem oraz 80 ml Radiol M-R Muscle Embrocation. Dobrze wstrząsnąć. Po zastosowaniu spirytusowego roztworu, przykryć obolałe miejsce kocem lub bandażem i pozostawić na całą noc.
Postać: Płyn.
Opakowanie: Pojemnik z polietylenu z zakrętką o pojemności 500 ml.
Przechowywanie: W chłodnym miejscu, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Termin ważności: 1 rok.

WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT
Dopuszczone do sprzedaży w Polsce przez M.R.I.G.Ż.Radiol B-R Bone silnie działający preparat na włókniste i kostne przerosty - nakostniaki
Skład:
Gwajakol, kreozot, mentol, kamfora, podłoże spirytusowe.
Właściwości i działanie :
Wyjątkowo silny, spirytusowy preparat, zawierający związki o właściwościach dezynfekcyjnych i miejscowo drażniących. Gwajakol i kreozot wykazują miejscowe działanie odkażające i dezynfekcyjne. Mentol i kamfora prowadzą do miejscowego przekrwienia i lokalnego wzrostu temperatury. Likwidują obrzęki zapalne, przyspieszają gojenie zranień. Mentol dodatkowo działa miejscowo kojąco dzięki działaniu przeciwbólowemu oraz wywoływaniu uczucia chłodu.
Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do wcierania w twarde, włókniste i kostne przerosty, nakostniaki, narośla kostne na pęcinie konia, zmiany poochwatowe, zgrubiałe ścięgna i stawy.
Sposób podania i dawkowanie :
Preparat nałożyć oszczędnie na zmienione miejsce za pomocą małego sztywnego pędzla i dobrze rozprowadzić, ale nie dalej niż 3 cm wokół niego. Gdy Radiol B-R Bone zostanie wchłonięty powtórzyć zabieg.
W ten sposób stosować preparat codziennie przez trzy dni. W razie potrzeby opisany cykl zabiegów można powtórzyć po trzech dniach przerwy.
Postać: Płyn.
Opakowanie: Pojemniki z tworzywa sztucznego z zakrętką, o pojemności 250 i 500 ml.
Przechowywanie: W chłodnym miejscu, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Termin ważności: 1 rok.

WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT
Dopuszczone do sprzedaży w Polsce przez M.R.I.G.Ż.


Produkty te są do nabycia w sklepie firmowym HIPPOLAND, Łódź Pojezierska 2
oraz w sprzedaży wysyłkowej poprzez sklep internetowy
 www.hippoland.com.pl
< Powrót